Przyszła pora na następne prace ziemne. Udało się załatwić płyty betonowe, aby ciężarówka wywożąca ziemię nie utknęła i zaczęliśmy o 8 rano. Dzień wcześniej ułożyliśmy płyty i spotkało nas gradobicie niezwyczajnych rozmiarów. Masakra nigdy takiego czegoś nie widziałem.
18.06.2013
Koparka na gąsienicach poradziła sobie z gruntem i załadowała 19 wywrotek ziemi w 9 godzin. Byłem tam cały dzień i prawie zszedłem ze świata około 30 stopni w słońcu, ale bitwa wygrana.
19.06.13
Następny dzień to zakładanie szalunków i wyrównanie terenu pod zalanie. Na spód poszedł suchy beton do wchłonięcia wilgoci i zabezpieczenia fundamentów.
20.06.13
Profile betonowe pod zbrojenie żeby nie leżało na samym dole.
21.06.14
Zalewanie - to była tragedia.
Nie dało się załatwić pompy o zasięgu 28m więc na farcie miałem rury kanalizacyjne 160mm i wykorzystaliśmy do uzupełnienia braków około 6m, ale się udało.
21.06.13
Podlewanie betonu co 3 godziny wodą, żeby nie spękał.
21.06.14
No i udało się zalać fundament bez deszczowej aury, która by nam popsuła szyki.
Następny dzień już ściągnięte szalunki i dalsze podlewanie.
22.06.13
Parę dni później dostarczona przesyłka w formie bloczka betonowego w ilości 1180szt.
25.06.13
Już murowanie bloczka
27.06.13
No i wymurowane i zaszalowane słupy
Izolacja fundamentu czarnym mazidłem dyspermix- przeciw wodzie.
02.07.13
Izolacja cieplna fundamentu
03.07.13
I folia kubełkowa do izolacji i zabezpieczenia fundamentu.
Tego samego dnia musieliśmy wyprowadzić wodę do zasilania domu, aby była poza strefą przemarzania przed zasypaniem fundamentu na 1.6m piachem trzeba było się przekopać pod fundament i przeprowadzić rurkę do studni i do wodociągu jak będzie w "przyszłości"
03.07.13
No i zasypane oraz zagęszczone. Przez cały dzień koparka wsypała 17 wywrotek piachu a chłopaki zagęszczali co 40cm.
04.07.13
Parę dni później udało się wyprowadzić kanalizację żeby można było zalać beton na równi z bloczkami betonowymi (chudziak).
08.07.13
No i zdjęcia z przed paru dni - udało się zalać chudy beton na gruncie.
09.07.13
Aktualne zdjęcie z budowy. Niedługo tj w poniedziałek zaczynamy kolejny etap a mianowicie murowanie ścian zewnętrznych z betonu komórkowego.
Super :)
OdpowiedzUsuńPrzy tych pracach należy przede wszystkim również uwzględnić planowanie i budowę instalacji i przyłączy sanitarnych i kanalizacyjnych. Jeśli to zostanie źle wykonane to wtedy problemem będą zatkane rury kanalizacyjne https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych i problem będzie się powtarzał cały czas.
OdpowiedzUsuńOd czegoś należy zacząć budowę naszego domu i przy okazji ja również zainwestowałem w zestawy hydroforowe https://www.dostudni.pl/zestawy-hydroforowe,c11.html który na każdej budowie także może się przydać. W sumie czasami zdarza mi się wykorzystać go nadal w jakiejś niespodziewanej sytuacji, kiedy należy wypompować wodę.
OdpowiedzUsuńCo by nie mówić to na tym etapie niezwykle ważne są przede wszystkim prace związane z instalacją wodną i na nich ja bym się skupił. Polecam od razu zaufanego i sprawdzonego hydraulika https://hydraulik-warszawa.pl/ który już również u mnie wykonywał takie zlecenia.
OdpowiedzUsuńZarządzanie nieruchomościami to nie lada wyzwanie, szczególnie gdy pojawiają się problemy z instalacją hydrauliczną. Czy to awaria, czy rutynowy przegląd, warto mieć zaufanego hydraulika, do którego możemy się zwrócić. W Poznaniu, idealnym miejscem do znalezienia takiego specjalisty jest https://hydraulik-poznan.pl/. Strona ta gwarantuje dostęp do profesjonalnych usług hydraulicznych wykonywanych przez doświadczonych fachowców. Niezależnie od skomplikowania problemu, zawsze możesz liczyć na szybką i skuteczną pomoc.
OdpowiedzUsuńDla osób, które dbają o środowisko, ważne jest, aby usługi hydrauliczne były wykonywane w sposób zrównoważony. Strona https://hydraulik-wroclaw.pl/ może oferować informacje na temat praktyk ekologicznych stosowanych przez hydraulików, co jest wartościowe dla ekologicznie świadomych klientów.
OdpowiedzUsuń